وکالت زوجه در طلاق و نحوه اعمال آن

11 فوریه , 2021 بازدید: 292 دسته: قیمت: 15000 تومان

فهرست مطالب
چکیده ۴
مقدمه ۴
انواع وکالت برای مطلقه ساختن زن توسط خود ۶
لزوم شرط وکالت در ضمن عقد ازدواج ۷
شرط فعل و شرط نتیجه ۷
بذل بخشى از مهریه برای بائن ساختن طلاق ۸
انواع وکالت طلاق و واگذاری حق طلاق ۱۱
وکالت طلاق مطلق (حق طلاق مطلق) : ۱۱
تفویض طلاق به زوجه ۱۵
الف-فرق بین تفویض و توکیل ۱۵
ب-تفویض در فقه عامه. ۱۶
قانون مدنی: ۲۱
نتیجه ومقایسه ۲۱
نتیجه گیری ۲۳
منابع ۲۵

چکیده
طلاق به معنای پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است و به دنبال آن، حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشت، از بین می‌رود. طلاق معمولاً وقتی اتفاق می‌افتد که استحکام رابطه زناشویی از بین رفته و میان زوجین ناسازگاری و تنش به وجود آمده است.
در بسیاری از مواقع، این مردان هستند که اقدام به طلاق می‌کنند که علت اصلی این موضوع، ایقاع بودن طلاق است. برخلاف «عقد» که به عمل حقوقی دوطرفه گفته می‌شود، بر اساس قانون مدنی، «ایقاع» بک عمل حقوقی یک‌طرفه است که فقط با اراده یک نفر انجام می‌شود و برخلاف عقد یا قرارداد، به توافق دو یا چند اراده نیاز ندارد. هرچند ممکن است با اراده دیگری از میان برود.
بر اساس ماده ۱۱۳۳ قانون مدنى، اختیار طلاق به شوهر داده شده است اما با این حال، از راه‌هایی که براى متعادل کردن حقوق مرد و زن در مورد طلاق وجود دارد، نباید غافل شد؛ راه‌حلى که کمتر مورد شناخت و آگاهى مردم جامعه بوده است.
راه‌حل ممکن در تعدیل حقوق طرفین، قید شرط وکالت زوجه از جانب زوج براى مطلقه ساختن خود، در ضمن عقد ازدواج یا هر عقد لازم دیگرى مثل عقد بیع است. شرطى که طبق ماده ۱۱۱۹ قانون مدنى، خلاف مقتضاى عقد ازدواج نیست.

15000 تومان – پرداخت
با توجه به اختلالات اخیر اینترنت در صورتیکه در موقع پرداخت آنلاین با خطا مواجه شدین با شماره 09357975577 از طریق تلگرام در تماس باشید.

آخرین فایل ها

تماس با ما

تماس تلفنی - 09357975577

برگشت به منوی تماس ها

ارتباط از طریق واتساپ

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها